RLR07C2703GRR3623
Mfr.Part #
RLR07C2703GRR3623
Description
RES 270K OHM 2% 1/4W AXIAL
Resistance :
270kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C2703GRR3623
Vishay / Dale RLR07C2703GRR3623
270kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,