RLR07C2702GPR36
Mfr.Part #
RLR07C2702GPR36
Description
RES 27K OHM 2% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
P (0.1%)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Rating :
250mW
Resistance :
27kOhms
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR07C2702GPR36
Vishay / Dale RLR07C2702GPR36
27kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,