RLR07C2700GMRE5
Mfr.Part #
RLR07C2700GMRE5
Description
RES 270 OHM 2% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
150°C
Number of Terminations :
2
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
2.29mm
Resistance :
270Ohms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C2700GMRE5
Vishay / Dale RLR07C2700GMRE5
Through Hole 270Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,