RLR07C2700FRR36
Mfr.Part #
RLR07C2700FRR36
Description
RES 270 OHM 1% 1/4W AXIAL
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
270Ohms
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RLR07C2700FRR36
Vishay / Dale RLR07C2700FRR36
270Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,