RLR07C26R7FSRSL
Mfr.Part #
RLR07C26R7FSRSL
Description
RES 26.7 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
26.7Ohms
Factory Lead Time :
18 Weeks
Composition :
Metal Film
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.29mm
Datasheets
RLR07C26R7FSRSL
Vishay / Dale RLR07C26R7FSRSL
26.7Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,