RLR07C2670FRRE8
Mfr.Part #
RLR07C2670FRRE8
Description
RES 267 OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
R (0.01%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
2.29mm
Resistance :
267Ohms
Length :
7.62mm
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C2670FRRE8
Vishay / Dale RLR07C2670FRRE8
Through Hole 267Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,