RLR07C2613FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C2613FRBSL
Description
RES 261K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
250mW
Not Applicable
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Width :
2.29mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
261kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C2613FRBSL
Vishay / Dale RLR07C2613FRBSL
261kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,