RLR07C25R5FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C25R5FRBSL
Description
RES 25.5 OHM 1% 1/4W AXIAL
Length :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
250mW
Package / Case :
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
25.5Ohms
Composition :
Metal Film
Power Rating :
250mW
Non-RoHS Compliant
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C25R5FRBSL
Vishay / Dale RLR07C25R5FRBSL
25.5Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,