RLR07C2554FRRSL
Mfr.Part #
RLR07C2554FRRSL
Description
RES 2.55M OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
2.55MOhms
Datasheets
RLR07C2554FRRSL
Vishay / Dale RLR07C2554FRRSL
2.55MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,