RLR07C24R3FSRE8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C24R3FSRE8
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 24.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Resistance :
24.3Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Radiation Hardening :
No
Composition :
Metal Film
Diameter :
2.29mm
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Length :
7.62mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Datasheets
RLR07C24R3FSRE8
Vishay / Dale RLR07C24R3FSRE8
Through Hole 24.3Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,