RLR07C24R3FSRE5
Mfr.Part #
RLR07C24R3FSRE5
Description
RES 24.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Resistance :
24.3Ohms
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR07C24R3FSRE5
Vishay / Dale RLR07C24R3FSRE5
Through Hole 24.3Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,