RLR07C2494GSRE8
Mfr.Part #
RLR07C2494GSRE8
Description
RES 2.49M OHM 2% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
2.49MOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±2%
Length :
7.62mm
Datasheets
RLR07C2494GSRE8
Vishay / Dale RLR07C2494GSRE8
Through Hole 2.49MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,