RLR07C2492FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C2492FSRE8
Description
RES 24.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Diameter :
2.29mm
Package / Case :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
24.9kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR07C2492FSRE8
Vishay / Dale RLR07C2492FSRE8
Through Hole 24.9kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,