RLR07C2434FRRE8
Mfr.Part #
RLR07C2434FRRE8
Description
RES 2.43M OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
2.43MOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C2434FRRE8
Vishay / Dale RLR07C2434FRRE8
2.43MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,