RLR07C2432GSB14
Mfr.Part #
RLR07C2432GSB14
Description
RES 24.3K OHM 2% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
24.3kOhms
Published :
Packaging :
Bulk
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C2432GSB14
Vishay / Dale RLR07C2432GSB14
24.3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,