RLR07C2431FRR36
Mfr.Part #
RLR07C2431FRR36
Description
RES 2.43K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Mount :
Through Hole
Termination :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Diameter :
2.29mm
Resistance :
2.43kOhms
Datasheets
RLR07C2431FRR36
Vishay / Dale RLR07C2431FRR36
Through Hole 2.43kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,