RLR07C2430FMRE5
Mfr.Part #
RLR07C2430FMRE5
Description
RES 243 OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
243Ohms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C2430FMRE5
Vishay / Dale RLR07C2430FMRE5
243Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,