RLR07C2403GSRE5
Mfr.Part #
RLR07C2403GSRE5
Description
RES 240K OHM 2% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±2%
Radiation Hardening :
No
Resistance :
240kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C2403GSRE5
Vishay / Dale RLR07C2403GSRE5
Through Hole 240kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,