RLR07C2400GRR36
Mfr.Part #
RLR07C2400GRR36
Description
RES 240 OHM 2% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
240Ohms
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR07C2400GRR36
Vishay / Dale RLR07C2400GRR36
240Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,