RLR07C23R2FRR36
Mfr.Part #
RLR07C23R2FRR36
Description
RES 23.2 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
6.35mm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Diameter :
2.29mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
23.2Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Width :
2.29mm
Power Rating :
250mW
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C23R2FRR36
Vishay / Dale RLR07C23R2FRR36
Through Hole 23.2Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,