RLR07C2322FRRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C2322FRRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 23.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Failure Rate :
R (0.01%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Axial
Length :
6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.29mm
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Rating :
250mW
Composition :
Metal Film
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
23.2kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
RLR07C2322FRRSL
Vishay / Dale RLR07C2322FRRSL
23.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,