RLR07C22R1FRRE623
Mfr.Part #
RLR07C22R1FRRE623
Description
RES 22.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
7.62mm
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Resistance :
22.1Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C22R1FRRE623
Vishay / Dale RLR07C22R1FRRE623
Through Hole 22.1Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,