RLR07C22R0GSRE623
Mfr.Part #
RLR07C22R0GSRE623
Description
RES 22 OHM 2% 1/4W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Power Rating :
250mW
Length :
7.62mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
22Ohms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Diameter :
2.29mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Width :
2.29mm
Published :
Datasheets
RLR07C22R0GSRE623
Vishay / Dale RLR07C22R0GSRE623
Through Hole 22Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,