RLR07C2264FRRE8
Mfr.Part #
RLR07C2264FRRE8
Description
RES 2.26M OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
2.26MOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
RLR07C2264FRRE8
Vishay / Dale RLR07C2264FRRE8
2.26MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,