RLR07C2263FRRE5
Mfr.Part #
RLR07C2263FRRE5
Description
RES 226K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
226kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C2263FRRE5
Vishay / Dale RLR07C2263FRRE5
226kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,