RLR07C2262FRRSL23
Mfr.Part #
RLR07C2262FRRSL23
Description
RES 22.6K OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
22.6kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C2262FRRSL23
Vishay / Dale RLR07C2262FRRSL23
22.6kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,