RLR07C2213FSR36
Mfr.Part #
RLR07C2213FSR36
Description
RES 221K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
221kOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Length :
6.35mm
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR07C2213FSR36
Vishay / Dale RLR07C2213FSR36
Through Hole 221kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,