RLR07C2212FSR36
Mfr.Part #
RLR07C2212FSR36
Description
RES 22.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Length :
6.35mm
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
22.1kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Width :
2.29mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C2212FSR36
Vishay / Dale RLR07C2212FSR36
Through Hole 22.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,