RLR07C2211FSB1423
Mfr.Part #
RLR07C2211FSB1423
Description
RES 2.21K OHM 1% 1/4W AXIAL
Not Applicable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
2.21kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
2.29mm
Width :
2.29mm
Length :
7.62mm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RLR07C2211FSB1423
Vishay / Dale RLR07C2211FSB1423
Through Hole 2.21kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,