RLR07C2204GRRE523
Mfr.Part #
RLR07C2204GRRE523
Description
RES 2.2M OHM 2% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
2.2MOhms
Datasheets
RLR07C2204GRRE523
Vishay / Dale RLR07C2204GRRE523
2.2MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,