RLR07C2202GSRE623
Mfr.Part #
RLR07C2202GSRE623
Description
RES 22K OHM 2% 1/4W AXIAL
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Published :
Width :
2.29mm
Length :
7.62mm
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Diameter :
2.29mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
150°C
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
22kOhms
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR07C2202GSRE623
Vishay / Dale RLR07C2202GSRE623
Through Hole 22kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,