RLR07C2202GSBSL23
Mfr.Part #
RLR07C2202GSBSL23
Description
RES 22K OHM 2% 1/4W AXIAL
Resistance :
22kOhms
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR07C2202GSBSL23
Vishay / Dale RLR07C2202GSBSL23
22kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,