RLR07C2201GMRE7
Mfr.Part #
RLR07C2201GMRE7
Description
RES 2.2K OHM 2% 1/4W AXIAL
Length :
7.62mm
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Resistance :
2.2kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C2201GMRE7
Vishay / Dale RLR07C2201GMRE7
Through Hole 2.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,