RLR07C21R0FRRSL23
Mfr.Part #
RLR07C21R0FRRSL23
Description
RES 21 OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Axial
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
21Ohms
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C21R0FRRSL23
Vishay / Dale RLR07C21R0FRRSL23
21Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,