RLR07C2153FRRE8
Mfr.Part #
RLR07C2153FRRE8
Description
RES 215K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
215kOhms
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Diameter :
2.29mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
7.62mm
Datasheets
RLR07C2153FRRE8
Vishay / Dale RLR07C2153FRRE8
Through Hole 215kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,