RLR07C2150FSRE5
Mfr.Part #
RLR07C2150FSRE5
Description
RES 215 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
7.62mm
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
18 Weeks
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
215Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C2150FSRE5
Vishay / Dale RLR07C2150FSRE5
Through Hole 215Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,