RLR07C2101FSRE5
Mfr.Part #
RLR07C2101FSRE5
Description
RES 2.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Metal Film
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±1%
Length :
7.62mm
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Termination :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
2.1kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR07C2101FSRE5
Vishay / Dale RLR07C2101FSRE5
Through Hole 2.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,