RLR07C2100FSRE523
Mfr.Part #
RLR07C2100FSRE523
Description
RES 210 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Resistance :
210Ohms
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Composition :
Metal Film
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Package / Case :
Datasheets
RLR07C2100FSRE523
Vishay / Dale RLR07C2100FSRE523
Through Hole 210Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,