RLR07C20R5FSRE7
Mfr.Part #
RLR07C20R5FSRE7
Description
RES 20.5 OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
20.5Ohms
Diameter :
2.29mm
Supplier Device Package :
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR07C20R5FSRE7
Vishay / Dale RLR07C20R5FSRE7
Through Hole 20.5Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,