RLR07C20R5FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C20R5FRBSL
Description
RES 20.5 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
20.5Ohms
Power Rating :
250mW
Lead Free :
Contains Lead
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C20R5FRBSL
Vishay / Dale RLR07C20R5FRBSL
20.5Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,