RLR07C2003GSRE5
Mfr.Part #
RLR07C2003GSRE5
Description
RES 200K OHM 2% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Diameter :
2.29mm
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Termination :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Length :
7.62mm
Resistance :
200kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Not Applicable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±2%
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR07C2003GSRE5
Vishay / Dale RLR07C2003GSRE5
Through Hole 200kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,