RLR07C2001GMBSL
Mfr.Part #
RLR07C2001GMBSL
Description
RES 2K OHM 2% 1/4W AXIAL
Axial
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Resistance :
2kOhms
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Failure Rate :
M (1%)
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C2001GMBSL
Vishay / Dale RLR07C2001GMBSL
2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,