RLR07C1964FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C1964FSRE8
Description
RES 1.96M OHM 1% 1/4W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
1.96MOhms
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
RLR07C1964FSRE8
Vishay / Dale RLR07C1964FSRE8
Through Hole 1.96MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,