RLR07C1960FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C1960FSRE8
Description
RES 196 OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
196Ohms
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C1960FSRE8
Vishay / Dale RLR07C1960FSRE8
Through Hole 196Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,