RLR07C18R7FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C18R7FSRE8
Description
RES 18.7 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
18.7Ohms
Diameter :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR07C18R7FSRE8
Vishay / Dale RLR07C18R7FSRE8
Through Hole 18.7Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,