RLR07C18R7FSRE523
Mfr.Part #
RLR07C18R7FSRE523
Description
RES 18.7 OHM 1% 1/4W AXIAL
2
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Mount :
Through Hole
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
18.7Ohms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C18R7FSRE523
Vishay / Dale RLR07C18R7FSRE523
Through Hole 18.7Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,