RLR07C18R2FSBSL
Mfr.Part #
RLR07C18R2FSBSL
Description
RES 18.2 OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
18.2Ohms
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
6.35mm
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C18R2FSBSL
Vishay / Dale RLR07C18R2FSBSL
18.2Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,