RLR07C18R0GRR36
Mfr.Part #
RLR07C18R0GRR36
Description
RES 18 OHM 2% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Lead Free :
Contains Lead
Supplier Device Package :
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±2%
Resistance :
18Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C18R0GRR36
Vishay / Dale RLR07C18R0GRR36
18Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,