RLR07C1871FRRE5
Mfr.Part #
RLR07C1871FRRE5
Description
RES 1.87K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1.87kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR07C1871FRRE5
Vishay / Dale RLR07C1871FRRE5
1.87kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,