RLR07C1824FRRE6
Mfr.Part #
RLR07C1824FRRE6
Description
RES 1.82M OHM 1% 1/4W AXIAL
Width :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Package / Case :
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
6.35mm
Composition :
Metal Film
Published :
Tolerance :
±1%
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
2
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistance :
1.82MOhms
Datasheets
RLR07C1824FRRE6
Vishay / Dale RLR07C1824FRRE6
Through Hole 1.82MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,